DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
23
:
34
DVSC
DVSC
42
:
23
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
35
:
23
KKC
MKC
30
:
27
DVSC
VÁC
23
:
28
DVSC
DVSC
38
:
24
Vasas
Eszt
21
:
22
DVSC
DVSC
43
:
33
MTK
SZKKA
26
:
27
DVSC
DVSC
28
:
36
GYŐR
FTC
41
:
24
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2024.11.27.
Csütörtökön kezdődik a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság. A tornán a Főnix Arénában rendezik a legtöbb meccset (24) és ez lehet az első hazai rendezésű kontinenstorna, ahol DVSC-játékos is pályára lép.
Harmadszor ad otthont női kézilabda Európa-bajnokságnak Debrecen, azon belül is a Főnix Aréna, s ha egy kicsit elmerülünk a számmisztikában, a harmadik évezred minden 4-esre végződő esztendejében tették tiszteletüket az öreg kontinens legkiválóbb női válogatottjai városunkban.
2004 december 9-én, a Csehország–Spanyolország mérkőzéssel kezdődött meg a Főnix Eb-históriája. A debreceni székhelyű A-csoportban még Norvégia és Ukrajna szerepelt. A középdöntőre megérkezett a magyar válogatott is, és három meccset játszott Debrecenben. Összesen 15 találkozónak adott otthont Kelet Magyarország legnagyobb csarnoka. Az Európa-bajnokságon bronzérmes magyar válogatottnak – az elődöntőket és a helyosztókat Budapesten a Papp László Sportarénában rendezték – tagja volt egy Loki-játékos is, Szűcs Gabriella, ám nem lépett pályára a tornán.
Egy évtizeddel később a magyar-horvát közös rendezésű Eb-n is egy csoportnak és egy középdöntő csoportnak volt a házigazdája a Főnix. Az alapkörben Norvégia, Dánia, Románia és Ukrajna játszott Debrecenben, a mieink újfent a középdöntő idejére költöztek a hajdúsági megyeszékhelyre, ahol összesen 15 meccset rendeztek. A torna végjátékának ismét a Papp László Sportaréna volt a helyszíne, a magyar együttesnek ezúttal egy DVSC-játékos sem volt tagja.
A csütörtökön kezdődő, 24 csapatos Európa-bajnokságon a magyar válogatott a Főnixben játssza csoportmeccseit (A-csoport), s Debrecen lesz a házigazdája a B-csoport küzdelmeinek is. A két debreceni csoport továbbjutójához csatlakozik az első körben Innsbruckban szereplő C-csoport két továbbjutója. Így összesen 24 meccset láthat élőben a Főnix Aréna közönsége. A DVSC SCHAEFFLER csapatát két játékos, Füzi-Tóvizi Petra és Tóth Nikolett képviseli a magyar válogatottban és ott ül majd a kispadon Szilágyi Zoltán is, akit a debreceni kerettagokról kérdeztünk.
„Tóth Niki teljesen más szerepkörben van a válogatottnál, mint nálunk a klubban – kezdte a helyzetelemzést vezetőedzőnk. – Azért is esett rá a választás, mert egy olyan irányító játékosra volt szükségünk, aki több poszton, elsősorban jobb átlövőben is bevethető. Nagyon igyekszik, egyre inkább bizonyítja, hogy az új szerepkörben is megállja a helyét és bízom benne, hogy tud segíteni a válogatottnak az Eb-n. Füzi Tóvizi Petra természetesen jóval előrébb jár, támadásban és védekezésben is rengeteget fejlődött az elmúlt időszakban, abszolút meghatározó embere lett a nemzeti csapatnak, stabil kezdő játékos. A kereten belül is előrelépett a ranglétrán, hiszen, ha Böde-Bíró Blanka hiányzik, akkor társcsapatkapitányként szerepel. Ebben a szerkezetben is megtalálja a helyét, amit a válogatottal játszunk. Már az olimpián is bizonyította, hogy húzóembere a csapatnak, bízom benne, hogy az Eb-n még ennél is jobban teljesít.”
Tavi és Niki már a csoportmeccsek során találkozhat csapatunk két svéd légiósával, Kristin Thorleifsdótirral és Jessica Ryde-vel. Ugyancsak Debrecenben, a B-csoportban szerepel a szerb válogatott Jovovics Jovanával a soraiban. A C-csoportban, Bázelben játszik majd a francia válogatott, melynek tagja Catherine Gabriel is. Innsbruckban kezdi meg a kontinenstornát a társházigazda, Ausztria válogatottjában szereplő Kristina Dramac (E-csoport) és Tamara Haggerty a hollandokkal (F-csoport).
A női Európa-bajnokság csoportjai:
A csoport (Debrecen):
Svédország, MAGYARORSZÁG, Észak-Macedónia, Törökország
B csoport (Debrecen):
Montenegró, Románia, Szerbia, Csehország
C csoport (Bázel):
Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Portugália
D csoport (Bázel):
Dánia, Svájc, Horvátország, Feröer-szigetek
E csoport (Innsbruck):
Norvégia, Ausztria, Szlovénia, Szlovákia
F csoport (Innsbruck):
Hollandia, Németország, Izland, Ukrajna
Az A–csoport programja:
November 28., csütörtök
18:00 Magyarország–Törökország (tv: M4 Sport)
20:30 Svédország–Észak-Macedónia
November 30., szombat
18:00 Svédország–Magyarország (tv: M4 Sport)
20:30 Észak-Macedónia–Törökország
December 2., hétfő
18:00 Észak-Macedónia–Magyarország (tv: M4 Sport)
20:30 Törökország–Svédország