BÉKÉ

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Nagyarányú győzelem a Kisvárda ellen

Nem sok esélyt adott a DVSC SCHAEFFLER a kiesés elől menekülő Kisvárdának. Már a szünetben 10 gól volt a különbség, ami a lefújásig még tovább nőtt.

3:2-re még vezetett a Kisvárda, azt követően azonban nem sok momentuma volt a vendégcsapatnak. A DVSC SCHAEFFLER hamar játékba lendült, gyorsan átvette a vezetést, aztán folyamatosan növelte előnyét. A Loki hatékonyan védekezett és eredményesen támadott, míg a Kisvárda sokszor csak tanácstalanul és bántóan lassan járatta körbe a labdát a debreceni kapu előterében. Már a szünetre tíz gól volt a különbség. A 18 lőtt gólból a fiatal, saját nevelésű Kelemen Dorina egy duplával vette ki a részét. A mindössze 8 kapott gól pedig önmagáért beszél.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe. A DVSC SCHAEFFLER végig magabiztosan kézben tartotta a találkozót. Szilágyi Zoltánnak így arra is volt lehetősége, hogy néhány kulcsjátékosát pihentesse. A Kisvárda mindössze 19 gólig jutott, ami a védekezést dicséri, támadásban pedig ezúttal bőven elég volt a 33 találat a győzelemhez. Folyt.köv. vasárnap a Vác ellen.

DVSC SCHAEFFLER–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 33–19 (18–8)
Debrecen 850 néző. V: Felhő, Öcsi
DVSC: BARTULOVIC – Grosch 2, Vámos P., HAGGERTY 4, Planéta 2, SZABÓ N. 5, Petrus 2. Csere: GABRIEL (kapus), KÁCSOR 4, Füzi-Tóvizi 1, Töpfner 3 (3), VÁMOS M. 3, CSERNYÁNSZKI 3, KELEMEN D. 3, Hornyák D, Jovovics 1. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: Mátéfi – Akijama 3 (2), Karnik Sz. 3, Kovalcsik B. 2, Szabó Lili, E. Novak, Makó 2. Csere: Leskóczi (kapus), Mérai, JUHÁSZ G. 5, Gém, Bucsi 4 (4), Siska. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása: 9. perc 2–3. 15. p.: 8–3. 27. p.: 16–7. 34. p.: 21–8. 44. p.: 25–11. 56. p.: 31–17.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6

Mestermérleg:
Józsa Krisztián: Mindkét csapatnak nagyon fontos még a szezonhajrá, számunkra különösen a hétvégi meccs lesz fontos. Ezen a meccsen sajnos nagyon hamar elég komoly hátrányba kerültünk, így nem sok esélyünk volt. 19 technikai hibát vétettünk, ez nagyon sok. Jó felkészülés volt a vasárnapra, amikor nagyon fontos feladat vár ránk.
Szilágyi Zoltán: Mindig a soron következő találkozó a legfontosabb, így álltunk hozzá ehhez a mérkőzéshez. Örülök, hogy az elejétől kezdve kézben tartottuk a meccset, a védekezésünk jól működött, hibákra tudtunk kényszeríteni az ellenfelet, a megszerzett labdákból pedig tudtunk gyorsan indulni. Néhol akadozott a támadójáték, de örülök, hogy mindenki játéklehetőséget kapott és így is magabiztos győzelmet arattunk.