2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Megszorongattuk a Fradit is, de nem sikerült győzni

A sztárokkal teletűzdelt Ferencvárossal is szoros meccset játszott a DVSC SCHAEFFLER. Ez a mérkőzés is kiegyenlített küzdelmet hozott, a végét azonban jobban bírta az ellenfél. A Fradié lett a bronzérem az I. Kermann IT Kupán.

Nem kis meglepetésre, a Ferencváros volt a DVSC SCHAEFFLER ellenfele a bronzmérkőzésen, miután péntek este a fővárosiak kikaptak a Buducsnoszt Podgoricától. A debreceniek úgy voltak vele, ha már így alakult, ők is megpróbálják elkapni a külföldi sztárjátékosokkal alaposan megerősített bajnokcsapatot.

Kristin Thorleifsdóttir góljával rögtön vezetést is szerzett a Loki, a második támadásból pedig meg is duplázta előnyét. Persze a Fradi hamar magához tért, így nem sokáig tudtunk vezetni. 10 perc játék után már 5:5-re állt a meccs. A péntekihez hasonlóan kiegyenlített küzdelmet hozott ez a mérkőzés is. Fej-fej mellett haladt a két csapat. Inkább védekezésben jeleskedett mind a két fél, így nem csoda, hogy 20 percnyi játék után csak 9-9 gólnál tartottak. A félidő hajrája a Fradinak sikerült egy kicsivel jobban, így a zöld-fehérek egygólos előnnyel vonulhattak be az öltözőbe (13:14). Ami az egyéni teljesítményeket illeti, talán Tóth Niki kreatív és gólerős játékát érdemes kiemelni az első játékrészt illetően.

Két gyors Fradi találattal indult a második félidő, így gyorsan három gólosra nőtt a különbség, amit az FTC stabilan tartott a folytatásban. Sokkal keményebben és fegyelmezettebben védekezett a Fradi, minden egyes gólért nagyon meg kellett szenvednie a Lokinak. De a fővárosiak sem tudtak könnyű gólokat szerezni, így a 2-3 gólos különbség állandósult. Egészen a 25. percig. A meccs hajrájára Szilágyi Zoltán próbálkozott a hét a hat elleni játékkal is, amibe többször is belehibáztak a mieink, így a Ferencváros hat góllal is vezetett a hajrában. A debreceni lányok becsületére legyen mondva, hogy ekkor sem adták fel. Az utolsó percig hősiesen küzdöttek, így sikerült egy kicsit kozmetikázni az eredményen. A Fradié lett a bronz, a DVSC SCHAEFFLER a negyedik helyen végzett az I. Kermann Kupa Nemzetközi Kézilabda Tornán.

I. Kermann IT Kupa, Bronzmérkőzés
DVSC SCHAEFFLER–FTC-Rail Cargo Hungária 28–31
(13–14)
Debrecen, 1500 néző V: Kovács-Sebők S., Vastag-Réti R.
DVSC: Bartulovic – Grosch 3 (3), Sercien-Ugolin 3, Szabó N. 2, Füzi-Tóvizi 3, Thorleifsdottir 4, Petrus 1. Csere: Gabriel (kapus), Haggerty 1, Jovovics 2, Tóth 5, Töpfner 2, Dramac, Hornyák D., Juhász, Vámos M. 2.
Edző: Szilágyi Zoltán.
FTC:  Glauser – Dmitrijeva 4, Maszlova 5 (2), Edwige, Cvijics 4, Kanor 6, Márton 1. Csere: Janurik (kapus), Malestein 1, Klujber 8 (2), Bölk 1, Tomori, Hársfalvi, Simon 1.
Edző: Allan Heine.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
Az mindenképpen pozitív, hogy a világkasszisokkal felálló Fradi ellen is partiban voltunk. Az első félidőben nagyszerűen védekeztünk, sajnos a másodikban ez már nem sikerült, így nagyon sok átlövés gólt kaptunk. A lerohanásaink sem ültek annyira mint a Vipers ellen, így nem volt reális esélyünk a győzelemre. Ugyanakkor nagyon örülök neki, hogy egy ilyen színvonalas tornán, ilyen erős ellenfelekkel szemben tesztelhettük le, hogy hol tartunk. Nagyon hasznos volt.

Allan Heine:
„Nehéz ilyenkor még értékelni a csapat teljesítményét, legalábbis a játékot illetően, hiszen alig volt lehetőségünk együtt készülni. Ugyanakkor nagyon örülök, hogy ugyanazt a harcosságot és küzdőszellemet láttam a pályán, amivel tavaly is sikerült szép eredményeket elérnünk. Akad még tennivalónk, de azért is volt jó ez a torna, mert sok mindenre rávilágított a hiányosságainkat illetően.”