DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
VS
DVSC
DVSC
VS
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
VÁC
VS
DVSC
DVSC
VS
Vasas
Eszt
VS
DVSC
DVSC
VS
MTK
SZKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
GYŐR
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2024.06.17.
Megterhelő, élményekkel teli, csodás szezont zárt a DVSC SCHAEFFLER csapata. A debreceni lányok három fronton küzdöttek, 46 tétmeccset játszottak, s történelmet írtak a legrangosabb európai kupasorozatban. Szezonértékelő, 1. rész.
Bár a 2023/24-es szezon hivatalosan szeptember első napján kezdődött a csapat számára, a háttérben már jóval korábban elkezdődött a munka. Klubunk pályázott a Bajnokok Ligája szabadkártyájára, s az EHF június 20-án megszületett döntésének értelmében meg is kapta azt. Sok időnk nem volt ízlelgetni, hogy ott lehetünk az elitligában, hiszen egy héttel később el is készült a sorsolás. Bombaerős nyolcasba kerültünk, hiszen az A-csoportban a román CSM Bukarest , a Győri Audi ETO KC, a svéd Savehof, a francia Brest, a dán Odense, a montenegrói Buducsnoszt Podgorica és a német Bietigheim lett a DVSC SCHAEFFLER ellenfele.
Szeptemberben aztán elindult a nagy menetelés, kezdetnek az Alba-Fehérvár elleni idegenbeli és a Vasas elleni hazai bajnokit egyaránt 31–23-ra nyertük meg. Aztán szeptember 9-én már BL-meccs várt a debreceni lányokra, a svéd bajnok Savehof látogatott a Hódosba. Érződött a csapaton a debütálás okozta feszültség, de összességében magabiztosan menedzseltük a mérkőzést. A hajrába lépve nyolc góllal vezettünk, végül „csak” 32–29-re nyertünk, de a lényeg, hogy megszereztük a két pontot.
„A győztes rajt volt a legfontosabb, hiszen hazai pályán mindenképpen szerettünk volna mérkőzéseket nyerni, és létfontosságú volt, hogy a svédek ellen megszerezzük a két pontot. Úgy kezdtünk, ahogyan egy ilyen meccset kell, rögtön a megfelelő hőfokon pörögtünk. Voltak ugyan hullámvölgyeink, de összességében a találkozó nagy részében nagyszerűen kézilabdáztunk. Jól működtek a lerohanásaink, sok gólt lőttünk így. Megvoltak a vezéregyéniségeink, akik felvállalták a felelősséget, és éltek is a lehetőségekkel” – értékelt az első BL-csoportmeccs után Szilágyi Zoltán vezetőedző.
A bajnokságban a NEKA és a Dunaújváros elleni magabiztos sikerekkel robogtunk tovább a Bajnokok Ligájában viszont a sikeres rajt után a két leggyengébb produkció következett: a Győr otthonában, majd hazai pályán a német bajnok Bietigheim ellen is súlyos vereségbe szaladtunk bele. A hónapot Odensében zártuk, s bár a dánok otthonában is pont nélkül maradtunk, ez a meccs megmutatta, hogy a csapat „megérkezett” a BL-be. A rettenetes kezdés után (hat perc után 6–0 az északiaknak), talpra álltunk, s a hajrához közelítve az egyenlítésért támadhattunk. Sajnos a norvég játékvezetők el akarták kerülni a meglepetést, így végül 33–30-ra kikaptunk, ám ez a meccs már előrevetítette, hogy a DVSC SCHAEFFLER nem statisztálni érkezett a Bajnokok Ligájába!
Az odensei mérkőzés után hosszabb válogatott szünet következett, amely után a bajnokság egyik kulcsmeccse várt a csapatra október 18-án, a Mosonmagyaróvár otthonában. Sajnos hosszas egyeztetés után sem sikerült más időpontot találni a rangadónak, így a csapat két hét után csak Győrben, az Audi Arénában tudott egyet közösen edzeni, így lépett pályára a remek formában levő MKC otthonában. Mindez persze nem magyarázat a széteső játékra, a rengeteg egyéni hibára, s arra, hogy a hajrához érkezve 11 góllal is vezettek a vendéglátók. A végjátékban sikerült kozmetikázni a különbséget, de így is 30–23-ra nyert a Mosonmagyaróvár, amely korábban a Győrt is legyőzte így komoly lépéselőnybe került a bronzéremért vívott harcban a Lokival szemben.
A szerdai sokk után nem egészen 70 órája maradt Szilágyi Zoltánnak, hogy összekapja csapatát, hiszen szombaton a BL-ben várt kulcsmeccs a lányokra a Buducsnoszt Podgorica ellen. Sikerült, hiszen a DVSC az első tíz perc után kezébe vette a meccs irányítását, s a hétmétereseit hibátlanul értékesítő, tíz gólig jutó Töpfner Alexandra és az ellenállhatatlan Hámori Konszuéla vezérletével 27–22-re verte a korábbi kétszeres BL-győztes montenegrói bajnokot.
Az MTK elleni „kötelező” hazai bajnoki után következett az újabb BL-feladat, egy héttel a Budu legyőzése után a négyes döntőre pályázó francia Brest Bretagne látogatott a Hódosba. Baljós előjelekkel készültünk a meccsre, a beteg Planéta Szimonetta és Vámos Míra nélkül. Már az is meglepetés volt, hogy az első félidőben nem tudott ellépni a Brest, hiszen Maszlova szinte hibátlanul lőtt. A szünetben 15–14-re vezettünk, s abban reménykedtünk, hogy még bírja a csapat. Bírta, nem is akárhogyan! A folytatásban Gabrijela Bartulovic odaért Maszlova bombáira, remek volt a védekezés, a támadójáték pedig… Nos 19–18 után egy négy nullás rohammal állva hagytuk a franciákat, akik számára már nem volt innen visszaút. A vége 31–24 lett, s erre a győzelemre már Európában is felkapták a fejüket. A következő fordulóban pedig azt is bizonyította a DVSC SCHAEFFLER, hogy nem kicsúszott eredmény volt a bretonok elleni diadal. A román bajnok CSM Bukarest otthonában szerzett pontot a piros-fehér együttes (29–29). A világbajnokság miatt beiktatott szünet előtt még nyertünk a Budaörs és a Vác ellen a bajnokságban, s ott volt még a CSM elleni visszavágó, amelyen pont nélkül maradtunk.
Ennek ellenére minden várakozást felülmúlt a BL első nyolc körében nyújtott teljesítmény, amely után továbbjutó helyen, hét szerzett ponttal várhattuk a folytatást. Az EHF honlapján máris a „szezon meglepetéscsapatának” titulálták a DVSC SCHAEFFLER-t, arra azonban álmunkban sem gondoltunk, ami ezután következett…
(Folyt köv.)