2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Nagy utazás Európában és itthon – 1. rész

Megterhelő, élményekkel teli, csodás szezont zárt a DVSC SCHAEFFLER csapata. A debreceni lányok három fronton küzdöttek, 46 tétmeccset játszottak, s történelmet írtak a legrangosabb európai kupasorozatban. Szezonértékelő, 1. rész.

A bukaresti csoda után

Bár a 2023/24-es szezon hivatalosan szeptember első napján kezdődött a csapat számára, a háttérben már jóval korábban elkezdődött a munka. Klubunk pályázott a Bajnokok Ligája szabadkártyájára, s az EHF június 20-án megszületett döntésének értelmében meg is kapta azt. Sok időnk nem volt ízlelgetni, hogy ott lehetünk az elitligában, hiszen egy héttel később el is készült a sorsolás. Bombaerős nyolcasba kerültünk, hiszen az A-csoportban a román CSM Bukarest , a Győri Audi ETO KC, a  svéd Savehof, a francia Brest, a dán Odense, a montenegrói Buducsnoszt Podgorica és a német Bietigheim lett a  DVSC SCHAEFFLER ellenfele.

Szeptemberben aztán elindult a nagy menetelés, kezdetnek az Alba-Fehérvár elleni idegenbeli és a Vasas elleni hazai bajnokit egyaránt 31–23-ra nyertük meg. Aztán szeptember 9-én már BL-meccs várt a debreceni lányokra, a svéd bajnok Savehof látogatott a Hódosba. Érződött a csapaton a debütálás okozta feszültség, de összességében magabiztosan menedzseltük a mérkőzést. A hajrába lépve nyolc góllal vezettünk, végül „csak” 32–29-re nyertünk, de a lényeg, hogy megszereztük a két pontot.

„A győztes rajt volt a legfontosabb, hiszen hazai pályán mindenképpen szerettünk volna mérkőzéseket nyerni, és létfontosságú volt, hogy a svédek ellen megszerezzük a két pontot. Úgy kezdtünk, ahogyan egy ilyen meccset kell, rögtön a megfelelő hőfokon pörögtünk. Voltak ugyan hullámvölgyeink, de összességében a találkozó nagy részében nagyszerűen kézilabdáztunk. Jól működtek a lerohanásaink, sok gólt lőttünk így. Megvoltak a vezéregyéniségeink, akik felvállalták a felelősséget, és éltek is a lehetőségekkel” – értékelt az első BL-csoportmeccs után Szilágyi Zoltán vezetőedző.

A bajnokságban a NEKA és a Dunaújváros elleni magabiztos sikerekkel robogtunk tovább a Bajnokok Ligájában viszont a sikeres rajt után a két leggyengébb produkció következett: a Győr otthonában, majd hazai pályán a német bajnok Bietigheim ellen is súlyos vereségbe szaladtunk bele. A hónapot Odensében zártuk, s bár a dánok otthonában is pont nélkül maradtunk, ez a meccs megmutatta, hogy a csapat „megérkezett” a BL-be. A rettenetes kezdés után (hat perc után 6–0 az északiaknak), talpra  álltunk, s a hajrához közelítve az egyenlítésért támadhattunk. Sajnos a norvég játékvezetők el akarták kerülni a meglepetést, így végül 33–30-ra kikaptunk, ám ez a meccs már előrevetítette, hogy a DVSC SCHAEFFLER nem statisztálni érkezett a Bajnokok Ligájába!

Az odensei mérkőzés után hosszabb válogatott szünet következett, amely után a bajnokság egyik kulcsmeccse várt a csapatra október 18-án, a Mosonmagyaróvár otthonában. Sajnos hosszas egyeztetés után sem sikerült más időpontot találni a rangadónak, így a csapat két hét után csak Győrben, az Audi Arénában tudott egyet közösen edzeni, így lépett pályára a remek formában levő MKC otthonában.  Mindez persze nem magyarázat a széteső játékra, a rengeteg egyéni hibára, s arra, hogy a hajrához érkezve 11 góllal is vezettek a vendéglátók. A végjátékban sikerült kozmetikázni a különbséget, de így is 30–23-ra nyert a Mosonmagyaróvár, amely korábban a Győrt is legyőzte így komoly lépéselőnybe került a bronzéremért vívott harcban a Lokival szemben.

Eufóriában a Brest Bretagne ellen

A szerdai sokk után nem egészen 70 órája maradt Szilágyi Zoltánnak, hogy összekapja csapatát, hiszen szombaton a BL-ben várt kulcsmeccs a lányokra a Buducsnoszt Podgorica ellen. Sikerült, hiszen a DVSC az első tíz perc után kezébe vette a meccs irányítását, s a hétmétereseit hibátlanul értékesítő, tíz gólig jutó Töpfner Alexandra és az ellenállhatatlan Hámori Konszuéla vezérletével 27–22-re verte a korábbi kétszeres BL-győztes montenegrói bajnokot.

Az MTK elleni „kötelező” hazai bajnoki után következett az újabb BL-feladat, egy héttel a Budu legyőzése után a négyes döntőre pályázó francia Brest Bretagne látogatott a Hódosba. Baljós előjelekkel készültünk a meccsre, a beteg Planéta Szimonetta és Vámos Míra nélkül. Már az is meglepetés volt, hogy az első félidőben nem tudott ellépni a Brest, hiszen Maszlova szinte hibátlanul lőtt. A szünetben 15–14-re vezettünk, s abban reménykedtünk, hogy még bírja a csapat. Bírta, nem is akárhogyan! A folytatásban Gabrijela Bartulovic odaért Maszlova bombáira, remek volt a védekezés, a támadójáték pedig… Nos 19–18 után egy négy nullás rohammal állva hagytuk a franciákat, akik számára már nem volt innen visszaút. A vége 31–24 lett, s erre a győzelemre már Európában is felkapták a fejüket. A következő fordulóban pedig azt is bizonyította a DVSC SCHAEFFLER, hogy nem kicsúszott eredmény volt a bretonok elleni diadal. A román bajnok CSM Bukarest otthonában szerzett pontot a piros-fehér együttes (29–29). A világbajnokság miatt beiktatott szünet előtt még nyertünk a Budaörs és a Vác ellen a bajnokságban, s ott volt még a CSM elleni visszavágó, amelyen pont nélkül maradtunk.

Ennek ellenére minden várakozást felülmúlt a BL első nyolc körében nyújtott teljesítmény, amely után továbbjutó helyen, hét szerzett ponttal várhattuk a folytatást. Az EHF honlapján máris a „szezon meglepetéscsapatának” titulálták a DVSC SCHAEFFLER-t, arra azonban álmunkban sem gondoltunk, ami ezután következett…