DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
23
:
34
DVSC
DVSC
42
:
23
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
35
:
23
KKC
MKC
30
:
27
DVSC
VÁC
23
:
28
DVSC
DVSC
38
:
24
Vasas
Eszt
21
:
22
DVSC
DVSC
43
:
33
MTK
SZKKA
26
:
27
DVSC
DVSC
28
:
36
GYŐR
FTC
41
:
24
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2024.06.17.
Megterhelő, élményekkel teli, csodás szezont zárt a DVSC SCHAEFFLER csapata. A debreceni lányok három fronton küzdöttek, 46 tétmeccset játszottak, s történelmet írtak a legrangosabb európai kupasorozatban. Szezonértékelő, 1. rész.
Bár a 2023/24-es szezon hivatalosan szeptember első napján kezdődött a csapat számára, a háttérben már jóval korábban elkezdődött a munka. Klubunk pályázott a Bajnokok Ligája szabadkártyájára, s az EHF június 20-án megszületett döntésének értelmében meg is kapta azt. Sok időnk nem volt ízlelgetni, hogy ott lehetünk az elitligában, hiszen egy héttel később el is készült a sorsolás. Bombaerős nyolcasba kerültünk, hiszen az A-csoportban a román CSM Bukarest , a Győri Audi ETO KC, a svéd Savehof, a francia Brest, a dán Odense, a montenegrói Buducsnoszt Podgorica és a német Bietigheim lett a DVSC SCHAEFFLER ellenfele.
Szeptemberben aztán elindult a nagy menetelés, kezdetnek az Alba-Fehérvár elleni idegenbeli és a Vasas elleni hazai bajnokit egyaránt 31–23-ra nyertük meg. Aztán szeptember 9-én már BL-meccs várt a debreceni lányokra, a svéd bajnok Savehof látogatott a Hódosba. Érződött a csapaton a debütálás okozta feszültség, de összességében magabiztosan menedzseltük a mérkőzést. A hajrába lépve nyolc góllal vezettünk, végül „csak” 32–29-re nyertünk, de a lényeg, hogy megszereztük a két pontot.
„A győztes rajt volt a legfontosabb, hiszen hazai pályán mindenképpen szerettünk volna mérkőzéseket nyerni, és létfontosságú volt, hogy a svédek ellen megszerezzük a két pontot. Úgy kezdtünk, ahogyan egy ilyen meccset kell, rögtön a megfelelő hőfokon pörögtünk. Voltak ugyan hullámvölgyeink, de összességében a találkozó nagy részében nagyszerűen kézilabdáztunk. Jól működtek a lerohanásaink, sok gólt lőttünk így. Megvoltak a vezéregyéniségeink, akik felvállalták a felelősséget, és éltek is a lehetőségekkel” – értékelt az első BL-csoportmeccs után Szilágyi Zoltán vezetőedző.
A bajnokságban a NEKA és a Dunaújváros elleni magabiztos sikerekkel robogtunk tovább a Bajnokok Ligájában viszont a sikeres rajt után a két leggyengébb produkció következett: a Győr otthonában, majd hazai pályán a német bajnok Bietigheim ellen is súlyos vereségbe szaladtunk bele. A hónapot Odensében zártuk, s bár a dánok otthonában is pont nélkül maradtunk, ez a meccs megmutatta, hogy a csapat „megérkezett” a BL-be. A rettenetes kezdés után (hat perc után 6–0 az északiaknak), talpra álltunk, s a hajrához közelítve az egyenlítésért támadhattunk. Sajnos a norvég játékvezetők el akarták kerülni a meglepetést, így végül 33–30-ra kikaptunk, ám ez a meccs már előrevetítette, hogy a DVSC SCHAEFFLER nem statisztálni érkezett a Bajnokok Ligájába!
Az odensei mérkőzés után hosszabb válogatott szünet következett, amely után a bajnokság egyik kulcsmeccse várt a csapatra október 18-án, a Mosonmagyaróvár otthonában. Sajnos hosszas egyeztetés után sem sikerült más időpontot találni a rangadónak, így a csapat két hét után csak Győrben, az Audi Arénában tudott egyet közösen edzeni, így lépett pályára a remek formában levő MKC otthonában. Mindez persze nem magyarázat a széteső játékra, a rengeteg egyéni hibára, s arra, hogy a hajrához érkezve 11 góllal is vezettek a vendéglátók. A végjátékban sikerült kozmetikázni a különbséget, de így is 30–23-ra nyert a Mosonmagyaróvár, amely korábban a Győrt is legyőzte így komoly lépéselőnybe került a bronzéremért vívott harcban a Lokival szemben.
A szerdai sokk után nem egészen 70 órája maradt Szilágyi Zoltánnak, hogy összekapja csapatát, hiszen szombaton a BL-ben várt kulcsmeccs a lányokra a Buducsnoszt Podgorica ellen. Sikerült, hiszen a DVSC az első tíz perc után kezébe vette a meccs irányítását, s a hétmétereseit hibátlanul értékesítő, tíz gólig jutó Töpfner Alexandra és az ellenállhatatlan Hámori Konszuéla vezérletével 27–22-re verte a korábbi kétszeres BL-győztes montenegrói bajnokot.
Az MTK elleni „kötelező” hazai bajnoki után következett az újabb BL-feladat, egy héttel a Budu legyőzése után a négyes döntőre pályázó francia Brest Bretagne látogatott a Hódosba. Baljós előjelekkel készültünk a meccsre, a beteg Planéta Szimonetta és Vámos Míra nélkül. Már az is meglepetés volt, hogy az első félidőben nem tudott ellépni a Brest, hiszen Maszlova szinte hibátlanul lőtt. A szünetben 15–14-re vezettünk, s abban reménykedtünk, hogy még bírja a csapat. Bírta, nem is akárhogyan! A folytatásban Gabrijela Bartulovic odaért Maszlova bombáira, remek volt a védekezés, a támadójáték pedig… Nos 19–18 után egy négy nullás rohammal állva hagytuk a franciákat, akik számára már nem volt innen visszaút. A vége 31–24 lett, s erre a győzelemre már Európában is felkapták a fejüket. A következő fordulóban pedig azt is bizonyította a DVSC SCHAEFFLER, hogy nem kicsúszott eredmény volt a bretonok elleni diadal. A román bajnok CSM Bukarest otthonában szerzett pontot a piros-fehér együttes (29–29). A világbajnokság miatt beiktatott szünet előtt még nyertünk a Budaörs és a Vác ellen a bajnokságban, s ott volt még a CSM elleni visszavágó, amelyen pont nélkül maradtunk.
Ennek ellenére minden várakozást felülmúlt a BL első nyolc körében nyújtott teljesítmény, amely után továbbjutó helyen, hét szerzett ponttal várhattuk a folytatást. Az EHF honlapján máris a „szezon meglepetéscsapatának” titulálták a DVSC SCHAEFFLER-t, arra azonban álmunkban sem gondoltunk, ami ezután következett…
(Folyt köv.)