29

K&H Liga

2024.05.25. - 17:30

Nagy utazás Európában és itthon – 3. rész

Megterhelő, élményekkel teli, csodás szezont zárt a DVSC SCHAEFFLER csapata. A debreceni lányok három fronton küzdöttek, 46 tétmeccset játszottak, s történelmet írtak a legrangosabb európai kupasorozatban. Szezonértékelő, 3. rész.

Pillanatkép a Vipers elleni nyolcaddöntőről

A Bajnokok Ligája csoportkörének befejezése után bajnoki meccsel folytatták a lányok, s bizony szenvedősre sikerült a NEKA ellen hazai találkozó. Ha nehezen is, de megszereztük a két pontot, majd egy újabb válogatott szünet következett. A Svájc elleni dupla Európa Kupa mérkőzések után pedig a Magyar Kupa final four várt a debreceniekre. A tatabányai csarnokban a Győr volt az ellenfél az elődöntőben, s ekkor derült ki véglegesen, hogy Hámori Konszuéla sérülése dacossá, elszánttá tette a csapatot. Hiába vezetett a második félidő közepén hat góllal is a későbbi BL-győztes, a DVSC SCHAEFFLER nem adta fel, s a hajrában megfordította az eredményt. Az utolsó percekben a győriek meg tudták szerezni a győzelmet, de a 29–28-as eredmény újfent azt bizonyította, hogy a csapat a legjobbakkal is fel tudja venni a versenyt. A Magyar Kupa bronzmeccse után aztán már csupa mosoly volt a társaság, hiszen remek második játékrészt produkálva 34–29-re vertük a Mosonmagyaróvárt, ami mindenképpen bíztató volt a két együttes közelgő bajnoki rangadója előtt.

Az MK négyes döntője után újra Európa került a fókuszba, hiszen a BL-nyolcaddöntő párharc várt Szilágyi Zoltán csapatára, a háromszoros címvédő norvég sztárcsapat, a Vipers Kristiansand ellen. Nem mi voltunk a párharc esélyesei, főként, hogy az első mérkőzés előtti napokban az egyik edzésen kifordult Vámos Petra bokája, így válogatott irányítónkra sem számíthatott a szakmai stáb. Ennek ellenére a DVSC SCHAEFFLER közel járt a csodához, hiszen a 49. percben 26–22-re vezetett. A hajrában a két román játékvezető hölgy hathatós közreműködésével fordított a Vipers, s végül 29–28-ra nyerte meg a párharc első meccsét a teltházas Hódosban. A visszavágó előtt még egy dunaújvárosi bajnoki várt a csapatra, amely pénteken különgéppel utazott Norvégiába.

Kristiansandban már Vámos Petra is bevethető volt, s visszatérése sokat számított a csapatnak. A lányok a szezon legjobb félidejét produkálták, harmincpernyi játék után 15–10-re vezettek a címvédő otthonában. Támadásban és védekezésben is parádézott a csapat, a vendéglátók pedig láthatóan meglepődtek a történtek láttán. Bár a második játékrész elején kettős emberhátrányba kerültünk, ebben az időszakban még sikerült tartani az előnyt (38. perc: 15–20), aztán beindult a Vipers gépezet. Közelített, egyenlített, majd fordított a háromszoros BL-győztes. Néhány hónappal korábban, ilyen helyzetben egy ilyen képességű ellenfél otthonában, valószínűleg összeomlott volna a Loki, ám most egyértelműen látszott, hogy a BL-csaták során mennyit fejlődött a csapat. Visszavettük a vezetést, „meccsnullról” kezdődött az utolsó perc. Végül Lois Abbingh bombája jelentette a Vipersnek az egyenlítést, s összesítésben a továbbjutást. Ha valaki a szezon elején azt mondja, hogy a címvédő otthonában elért döntetlen után fogunk szomorkodni…

A BL-búcsú után a bajnoki hajrára, az utolsó kilenc meccsre koncentrált a csapat. A Békéscsaba elleni idegenbeli bajnokit simán hozták Szilágyi Zoltán tanítványai, majd következett egy majd egyhónapos szünet, a válogatott olimpiai selejtezője miatt. A sikerrel megvívott ötkarikás kvalifikációs torna után egy héttel pedig a bajnokság kulcsmeccse következett, a Mosonmagyaróvár látogatott a Hódosba. Az októberi hétgólos idegenbeli vereség után természetesen csak a győzelem volt elfogadható eredmény, az álom pedig a nyolcgólos siker lett volna. Erre meg is volt az esély, de hiába vezettünk belül az utolsó percen héttel, s szereztünk labdát, egy játékvezetői tévedés megfosztotta a csapatot a nyolcgólos siker lehetőségétől, így megtartotta lépéselőnyét az MKC.

Az MTK, a Kisvárda, a Vác, a Kozármisleny és a Budaörs ellen hozta a kötelezőket a DVSC SCHAEFFLER, ám a java a végére maradt. Két bravúrra, azaz három pontra lett volna szükség a Győr és a Fradi ellen a bronzérem megszerzéséhez. Előbb az ETO látogatott a Hódosba, s bár újra megvolt az esély, 31–30-ra nyert a későbbi BL-győztes. A bajnok Ferencváros otthonában is remekül helyt állt Loki, de végül 33–29-re győztek a zöld-fehérek.

A DVSC SCHAEFFLER így lemaradt a dobogóról, de a csapat olyan szezont produkált, amely életre szóló élményt adott minden szurkolónak!