DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
VS
DVSC
DVSC
VS
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
VÁC
VS
DVSC
DVSC
VS
Vasas
Eszt
VS
DVSC
DVSC
VS
MTK
SZKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
GYŐR
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2021.07.31.
Reménytelennek tűnő helyzetből kezdte a magyar válogatott negyedik olimpiai csoportmeccsét, hiszen a három mérkőzés mellett három játékosát is elvesztette a magyar együttes. Számolgatni viszont nem kellett, hiszen az egyértelmű volt, hogy a negyeddöntőbe jutásra csak két győzelemmel lehet esély.
Az ellenfél pedig az a spanyol válogatott volt, amelyik alig több, mint másfél esztendeje a Japánban megrendezett vb-n ezüstérmet szerzett. A már-már reménytelennek tűnő szituációban elszántan, dacosan kezdtek a magyar lányok. Nyoma sem volt az elmúlt mérkőzéseken látott hitehagyott védekezésnek, Bíró Blanka pedig remekelt a kapuban. A keretben Vámos Petra maradt az egyetlen irányító, de a magyar együttes legfiatalabb tagját nem nyomta agyon a teher.
Magyar álomkezdésnek lehettünk szemtanúi, Szöllősi-Zácsik Szandra, Vámos Petra és Márton Gréta góljaival hamar megléptünk, s bár a spanyolok is betaláltak, a remeklő balszélső, Márton Gréta találatával már 5–1-re vezettünk. Egy újabb Vámos Petra góllal lett először ötgólos az előny, mindig akadt a magyar válogatottban olyan játékos, aki javította a társa hibáját, s az ötkarikás játékokon először fordult elő, hogy végig nálunk volt az előny az első félidőben, 14–11-es vezetésnél térhettünk pihenőre.
Talán meglepő volt, hogy a második játékrész elején az addig jól teljesítő Vámos Petra nem volt ott a pályán, ám mindössze annyi történt, hogy a szövetségi kapitány nem akarta „csapágyasra hajtani” egyetlen irányítóját és bölcsen ekkor adott neki pihenőt, így a szünettel együtt nettó harminc percet regenerálódhatott.
A spanyolok kezdték jobban a második félidőt, ám úrrá lettünk a helyzeten és Bordás Réka parádés góljával – egy kipattanót szedett össze és lőtt be –, már 18–14-re vezettünk. Vámos Petra a 40. percben tér vissza, mindjárt egy góllal (22–16), majd Bordás Réka újabb találatával a 42. percben már hét volt a különbség.
Időt kértek a spanyolok és nekifogtak a felzárkózásnak. Rohamosan csökkent a különbség, miután 9 percig nem lőttünk gólt (23–21), s bár Klujber Katrin betalált, hamarosan egyre zárkózott fel az ellenfél.
Mielőtt nagyobb lett volna a baj Bíró Blanka nekiállt halmozni a bravúrokat, többek között a spanyolok két klasszis jobbszélsőjének vette el a kedvét nemcsak a kézilabdától, hanem az élettől is.
Újra nőtt a különbség, Vámos Petra kulcstalálatával 28–23 volt ide, innen már a vb-ezüstérmesnek sem volt visszaút, megszületett az első magyar győzelem az tokiói olimpián.
Számolgatni nem érdemes, mire hétfőn elkezdődik a svédek elleni meccsünk, úgyis megtudjuk, hogy negyeddöntőt ér-e a siker.
„Ma végre azt játszottuk, amiben jók vagyunk, túl tudtunk lépni a kudarcokon és felszabadultan játszottunk – mondta a meccs után Vámos Petra. –Tudtuk, hogy jók a spanyolok, de betartottuk a taktikai utasításokat. Amikor feljöttek a spanyolok, a kulcspillanatokban lőttünk fontos gólokat, mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot!
MAGYAROROSZÁG–SPANYOLORSZÁG 29–25 (14–11)
Tokió, zárt kapuk mögött. V: Fonseca, Santos (portugálok)
MAGYARORSZÁG: Bíró B.– Lukács V. 1, Tomori 2, Vámos P. 6, Kisfaludy 2, Szöllősi-Zácsik 2, Márton 5. Csere: Háfra N. 3, Klujber 6 (3), Bordás 2, Kiss N., Schatzl Nadine. Szövetségi kapitány: Elek Gábor