2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Továbbjutást érő győzelem

Három góllal legyőzte Spanyolországot, ezzel továbbjutott a legjobb nyolc közé a magyar női kézilabda válogatott a párizsi olimpián!

Egy esetleges Spanyolország elleni győzelemmel biztosan a nyolc közé kerül a magyar válogatott. Ebben a tudatban léptek pályára a mieink a párizsi olimpia negyedik csoportmérkőzésén. Az első gólt mi szereztük, ám az első tíz perc egyértelműen a spanyoloké volt. 7-4 után Böde-Bíró védéseivel és főként értékesített szélsőziccerekkel sikerült átvenni a vezetést, így negyedóra után már 9-7-re vezettünk. Ezt a kétgólos vezetést megtartottuk a félidő végéig. 30 perc után 14-12-s magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A második játékrészt jól kezdtük. Az egész mérkőzésen jól játszó Füzi-Tóvizi Petra góljával már 20-15-re vezettünk, ám ezután jött egy nagyon rossz időszak, így a spanyolok nem csak egyenlíteni, de fordítani is tudtak. 21-20-ra már a Ambros Martin csapata vezetett. Az 50. percig fej-fej mellett haladtak a felek, ám ekkor ismét több Böde-Bíró védést láthattunk, támadásban pedig jó megoldásokat választottak a lányok. Három góllal, 27-24-re győztünk a spanyolok ellen, ezzel megváltottuk a „jegyünket” Lille-be, azaz a legjobb nyolc közé jutott a magyar válogatott.

Szombaton reggel 9-kor Hollandia ellen lép pályára Golovin Vlagyimir csapata, azon a mérkőzésen dől el, hogy a második, a harmadik vagy a negyedik helyen jutnak tovább a mieink. Ami ugye a negyeddöntő párosítása szempontjából egyáltalán nem mindegy…

OLIMPIA, B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 24–27 (12–14)
Párizs, South Paris Arena 7000 néző. V: T. Kuttler, M. Merz (németek)

MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 5, Klujber 6, Vámos P. 5, Füzi-Tóvizi 3, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Janurik (csere), Papp N., Debreczeni-Klivinyi 1, Simon 2, Pásztor, Márton. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3-, ill. -/-.