2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Újra a helyes úton

Az Esztergom elleni váratlan hazai vereség után, az MTK elleni idegenbeli meccsen javított a DVSC SCHAEFFLER.

Jól kezdtük a meccset a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban, azon a pályán, ahol két héttel korábban megabiztosan nyertünk a Vasas ellen. Erőt sugárzó volt védekezés, a kapuban Catherine Gabriel remekelt, átlövőink pedig hatékonyak voltak. Gyorsan kikérte mindkét idejét a hazaiak mestere, ám ez sem segített a kék-fehéreken, szünetig tetemesre nőtt az előnyünk.

A folytatásban Vámos Míra villogott a balszélen, hamar tíz-majd tizenhárom gólosra nőtt az előnyünk. A hajrában kiscit csökkent a koncentráció, faragott tetemes hátrányából az MTK, de az összkép így is bíztató a múlt heti pofon után.

A súlyosnak tűnő sérülést szenvedő Bató Lilinek jobbulást kívánunk!

MTK BUDAPEST– DVSC SCHAEFFLER 30–38 (10–18)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200 néző. V: Paska, Vastag.

MTK: Kubina – Andróczki 2 (2), Dakos, Lapos 3, Hadnagy, Ferenczy F. 2, ,Fekete B. Csere: Szőke, Christe (kapusok), Poczetnyik L. 2 Bató, BUJDOSÓ-GERHÁTH 5, KEKEZOVICS 9, Dávid-Azari 5 (4), Tóth M., Tóth A. 2. Edző: Vágó Attila
DVSC: GABRIEL 1 – TÖPFNER 5 (2), SERCIEN-UGOLIN 6, Füzi-Tóvizi, Szabó N. 4, Thorleifsdóttir 4, Petrus. Csere: Ryde (kapus), Jovovics 3, Haggerty 2,  Tóth N., Grosch 3, Hornyák Juhász 1, Dramac 3,  VÁMOS M. 6. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–3. 15. p.: 3–8. 22. p.: 7–13. 28. p.: 10–15. 35. p.: 13–23. 43. p.: 16–30. 51. p.: 22–35. 57. p.: 26–37. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2

Vágó Attila: – Gratulálok a Debrecennek, már az első félidő elején eldőlt a találkozó, rossz megoldásokat választottunk, és az ellenfél extra kapusteljesítménye sem könnyítette meg a dolgunkat. Bató Lili sérülése pedig leforrázta a csapatot. Teljesen szokatlan felállásban kellett működnünk, de ehhez képest kozmetikáztunk az eredményen. Sokat kell dolgoznunk és változtatnunk a mentalitásunkon, két hét múlva pedig fontos meccs vár ránk.
Szilágyi Zoltán: – A legfontosabb ezen a meccsen a reakció volt a múlt heti vereségre. A védekezésünk nagyszerű volt, jó ritmussal, koncentráltan játszottunk, így már az első félidőben el tudtuk dönteni a mérkőzést. Annyi hiányérzetem van, hogy a tizenhárom gólos előnyről a végét kicsit elengedtük, de úgy érzem, sikerült bizonyítani, hogy a múlt heti inkább kisiklás volt, mint a csapat tudását tükröző eredmény.