DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
VS
DVSC
DVSC
VS
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
VÁC
VS
DVSC
DVSC
VS
Vasas
Eszt
VS
DVSC
DVSC
VS
MTK
SZKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
GYŐR
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2023.12.13.
A magyar válogatott, soraiban három DVSC SCHAEFFLER játékossal a 10. helyen zárt a világbajokságon. A látottakat a DVSC Kézilabda Akadémia tiszteletbeli elnöke, a kétszeres EHF Kupa-győztes mesteredző, Köstner Vilmos értékelte.
„A kivívott olimpiai selejtezős hely nem fedi el a hiányosságokat, de nagy lehetőség, sokat jelenthet a sportág megbecsülésével kapcsolatban – mondta Köstner Vilmos. – Vegyes az összekép a magyar válogatott teljesítménye kapcsán. A könnyű mérkőzéseket magabiztosan, nagy különbségű győzelmekkel hozta le a csapat, s ez még akkor is dicsérendő, ha egyértelmű elvárás volt. Ezeknek a sikereknek az volt a szépséghibája, hogy a kezdőcsapat tagjai több időt töltöttek a pályán, mint ami indokolt lett volna.
Egy egészséges rotáció több szempontból is szerencsés lehetett volna. Egyrészt az alapemberek kevesebb játékperccel a hátuk mögött, fejben és fizikálisan pihentebben játszhattak volna a kulcsmeccseken, másrészt jót tett volna a kevesebbet játszók önbizalmának. Így talán Montenegró vagy Svédország ellen a második félidőben jobban tudták volna pótolni, tehermentesíteni a többieket.
Az már a svédek elleni vereség után eldőlt, hogy a nyolc közé kerülés nem jön össze, a középdöntő utolsó mérkőzésének végjátékában viszont nagyon dicséretes teljesítményt nyújtott a csapat, így a legfontosabb cél teljesült, ott lehet a válogatottunk az olimpiai selejtezőtornán. Így hat mérkőzés jutott a mieinknek a világbajnokságon, ahhoz, hogy ez több legyen, Montenegró ellen a második félidőben jobban kellett volna kézilabdázni.”
A DVSC legendás mestere a játékosok egyéni teljesítményét is értékelte.
„A legjobb teljesítményt egyértelműen a csapat első számú kapusa, Böde-Bíró Blanka nyújtotta – folytatta Köstner Vilmos. – A mezőnyjátékosok közül Vámos Petra nyújtotta a legegyenletesebb produkciót, ez még akkor is igaz, ha a horvátok elleni találkozóra mentálisan talán elfáradt, emiatt több hiba csúszott a játékába. Vamosz mind védekezésben, mind támadásban meghatározója volt a magyar együttesnek. Előnyszerzésben, egy-egy elleni játékban, ziccerkihasználásban átlagon felülit produkált. Talán az egy-egyek utáni folytatásban javulhatna. Ha ebben is fejlődik, még komplexebb játékos válik belőle.
Szintén dicsérhető Simon Petra, aki jól szállt be a meccsekbe, új arcot adott a csapatnak, átlövésekben is felülmúlta a vérbeli lövőket. Klujber Katrin javára írható, hogy néhány kivételtől eltekintve a hétmétereseket magabiztosan értékesítette. A horvát meccsen kiváló második félidei védekezésével, a labdaszerzésekkel kulcsszerepe volt a felzárkózásban. Debreczeni-Klivinyi Kinga kevés szerephez jutott, de amikor pályára került, rutinjának köszönhetően irányítóként is kiválóan oldotta meg a rábízott feladatokat. A többiek elmaradtak a tudásuktól.
A mieink közül Töpfner Alexandra és Füzi-Tóvizi Petra is kevesebb lehetőséghez jutott, mint Debrecenben, így nem tudták azt a kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani, mint ősszel a BL-ben és a bajnokságban.
Tamara Haggerty és a holland válogatott még játékban van a vb-n, beállósunk csapata azt a szintet hozza, amit az elmúlt években megszoktunk. Ez még akkor is igaz, ha a Norvégia ellen elvesztett negyeddöntő után az ötödik-nyolcadik helyért játszanak majd. Tamara vb-szereplésében jelentős része lehet annak, hogy nálunk játszik és a BL-ben szerepelhetett ősszel. Most is bizonyította, hogy megbízható kézilabdázó, a rábízott feladatot megoldotta, de lényegesen kevesebb játékidőhöz jut, mint a DVSC-ben.
Éppen ellentétes Jovovics Jovana világbajnoksága, aki a szerb válogatottban több időt töltött a pályán, mint amit nálunk megszokott. Ez a több, mint 55 perces átlagos játékidő alaposan kifacsarta, valószínűleg ennek tudható be, hogy a Japán elleni mérkőzésen rosszul lett. Örömteli, hogy átlövőnk jobban van, s az is, hogy a vb-n a szerb válogatott meghatározó embere volt, gólerősen játszott, rengeteg gólpasszt jegyzett. A világbajnokság tovább javíthatja Jovi debreceni teljesítményét, amire nagy szükségünk lesz.”