DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
VS
DVSC
DVSC
VS
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
VÁC
VS
DVSC
DVSC
VS
Vasas
Eszt
VS
DVSC
DVSC
VS
MTK
SZKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
GYŐR
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2021.02.27.
Idén augusztusban lesz 45 éves a DVSC kézilabdacsapatának otthona, a Hódos Imre Rendezvénycsarnok. Ennek apropóján minden hónapban felelevenítjük, hogy az elmúlt négy és fél évtizedben, az adott időszakban mi is történt a csarnokban.
Mivel januári visszatekintőnk nagy részét „kisajátították” a csarnokban játszott legendás DVSC kézilabda kupacsaták, februári visszatekintőnkben nagy önmegtartóztatásról tanúbizonyságot téve igyekeztünk más eseményekre fókuszálni.
Mindjárt a csarnok fennállásnak első februárja, az 1977-es, jeles teniszeseményt hozott a falak közé, 4-én magyar–lengyel Király Kupa-meccset rendeztek itt. A Taróczy Balázs-Szőke Péter duó a két egyest és a párost is megnyerve verte a tartalékos vendégeket, melynek kapcsán így összegzett a korabeli helyi napilap. „Reméljük, hogy a Király Kupa debreceni rendezvénye érlelő lökést adott megyénk teniszsportjának!” A legendás tv-riporter, Vitray Tamás is nyilatkozott a Naplónak, s megjegyezte: „Nagyszerű a teniszezésre az új debreceni sportcsarnok!”
Tenisz után popzene, február 25-én, az Apostol együttes adott hangversenyt a csarnokban, csoda, hogy ki nem dőltek a falak!
A Király Kupa egy év múltán is visszatért, 1978-ban egyenesen a döntőt rendezték itt, s ebből az alkalomból — a műanyag borítású pályán — teniszhetet rendeztek a sportcsarnokban. Volt itt meghívásos egyéni verseny tíz női és 14 férfi teniszező részvételével, majd jött a mindent felülmúló Hajú Bihar Megye–Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye viadal. Az eseménydús hónapba még belefért az ifjúsági, serdülő és újonc asztaliteniszezők vidékbajnoksága, a küzdőtéren felállított 12 asztalon, s egy Magyarország–Nagy Britannia női válogatott tornászviadal, melyen bemutatkozott a legjobbak között Antal Mária, a DEAC 14 esztendős tornásza is.
1992 februárjában a DVSC NB I-es női röplabda-szakosztályának sportolói és vezetői fordultak a Loki kézicsapatának szurkolóihoz egy felhívásban „Csapatunk jelenleg az NB 1 negyedik helyén áll és ha az utánpótlásra gondolunk, még ennél is szebb reményeink lehetnek, de ehhez a szurkolók segítségére is szükség van. Február 8-án, szombaton délután fél egytől a Hódos Imre sportcsarnokban sorsdöntő mérkőzést játszunk a harmadik helyen álló BVSC ellen. Ahhoz, hogy jól szerepeljünk, a B-közép hathatós támogatására is szükségünk lenne most. Ezért minden tagját tisztelettel meghívjuk e találkozóra. Reméljük, megszeretik sportágunkat és máskor is eljönnek mérkőzéseinkre, hogy biztatásukkal még szebb álmokat válthassunk valóra!” Nos, talán a felhívásnak is köszönhetően félezer néző gyűlt össze a Hódosban és végül drámai, ötszettes csatában diadalmaskodtak a debreceni lányok!
Az 1990-es évek februárjaiban visszatérő program volt a Hódosban a Bocskai István Ökölvívó Emlékverseny. Talán az 1993-as viadal volt a legextrémebb, ekkor ugyanis az elődöntők szüneteiben, illetve a rendezvény végén a Foxi-Boxi Sportegyesület topless boksz- pankrációját láthatta a nagyérdemű.
Nézzünk egy sportmentes rendezvényt 1994-ből. Február 24, és 27. között „Üzlet – Játék – Lehetőség”– címen a Hódosban rendezték a II. NEMZETKÖZI JÁTÉKAUTOMATA- KIÁLLÍTÁS ÉS -VÁSÁR-t. Az 1998-as február legérdekesebb nem kézis-eseménye a 45 általános iskolás tornászcsapat részvételével megrendezett országos tornászverseny volt a Questor Kupáért.
Ki ne emlékezne a Loki focistáinak első kiemelkedő eredményére, az 1999-es Magyar Kupa-győzelemre. Nos, egy kis része ebben is volt a Hódosnak. A februári extrám időjárás miatt ugyanis több edzést is a csarnokban tartott meg a legendás mester, Garamvölgyi Lajos.